Akıllı Balık Spor Okulları, meslek hayatına 1981 yılında başlayan Didem Uras tarafından 1992 yılında kuruldu. Kıdemli Milli Antrenör Didem Uras, Türk yüzme camiasındaki 35 yıllık bilgi birikimi, deneyimi ve tecrübesiyle, bugüne kadar Galatasaray Spor Kulübü, Kınalı Ada Su Sporları Kulübü gibi Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinde pek çok elit sporcunun yetişmesine katkıda bulunmuş, sporcularıyla yurtdışında ülkemizi temsil etmiştir.

Akıllı Balık Spor Okulları’nın kuruluşuyla beraber Türkiye’de o yıllarda çok yeni olan yetişkinlere yüzme dersleriyle de sektörün bu anlamdaki öncülerinden biri olmuştur. 25 yıldır 7’den 70’e kadın, erkek pek çok kişinin yüzmeyle tanışmasına, yüzme sporunu sevmesinde öncü rol oynamıştır.

Didem Uras yönetimindeki Akıllı Balık Spor Okulları bugün çocuk ve yetişkinlere yüzme derslerinin yanı sıra, 5-14 yaş grubundaki çocuklara yönelik Yaz ve Kış Okulları organize ederken, sağlık için yüzme kapsamında bel ve boyun fıtığı, skolyoz rahatsızlıkları için uygulanan Hidroterapi Programları da hizmetleri arasında yer alıyor.