Hidrofobi olarakta bilinen su korkusu, sudan aşırı ölçüde korkma anlamına geliyor. su korkusu (fobi) her korku gibi beynimizde yarattığımız ve kendimizi inandırdığımız bir korkudur. bu korkunun iyileştirilmesi için bilişsel-davranışçı psikoterapi uygulanır. Kişiler boğulma tehlikesiyle baş edemeyeceklerini düşünürler. iç güdüsel olabilir. Çocuklukta yaşanmış kötü bir deneyim olabilir.

Bunlardan nasıl kurtuluruz?

En önemli şey karar vermektir. Karar verdiğiniz anda %50 bu işi çözmüşsünüz demektir. %50 side biz eğitmenlerin yardımıyla kesinlikle çözülecektir. Kişiyi yavaş yavaş suya girmeye ikna edip suyun dinlendirici etkisini göstermek gerekir. Suya girdiğiniz anda en önemli hareket yüzümüzü suya alıştırmakla başlar yani nefes egzersizleriyle. Suya nefes vermeye başladıktan sonra suyun sizi kaldırdığını hissedip mutlu olacaksınız. Suya girdiğiniz andan itibaren eğitmeninizin güvencesinde olursunuz.

Yüzme dersleri paket program şeklindedir.

Yaşınıza, fiziksel yapınıza ve korku düzeyiniz değerlendirilerek kişiye özel bir program uygularız. 10 ders sonunda suyla ilgili korkunuzu yenerek serbest stile geçmiş (kulaçla yüzme) olursunuz. İlerleme hızınıza göre dersler şekillenecektir. Yüzme bilenler ve yüzme öğrendikten sonra ilerletmek isteyenler için serbest stilin yanı sıra sırtüstü kurbağa kelebek ve suya atlama teknikleri ile ilgili derslerimiz devam eder.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.